Close

Hakkımızda

Yöntem

İngilizceyi Türkçe üzerinden öğretmiyoruz. Çeviri-bazlı dil öğretimine karşıyız. Bir kitaba bağlı değiliz. İngilizce konuşuyoruz, yazıyoruz ve yaşıyoruz.

Değerlendirme

Sınav ve test odaklı çalışmıyoruz. Konuşma, anlama, yazma, dinleme ve kültürel algı yeteneklerine göre öğrenciyi performans bazlı değerlendiriyoruz.

Amaç

Öğrencilerimizin İngilizcelerini geliştirirken onları ayrıca evrensel edebiyat, kültür, müzik ve mutfakla tanıştırıyoruz. Nihai amacımız erdemli, etik ve dünya vatandaşı bireylerin gelişmesine yardımcı olmak.

Melih Çokaygil - Kurucu / Eğitmen

Eskişehir doğumlu olan Melih Çokaygil’in hayatı üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren tek Türk kurumu Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’ne (TEVİTÖL) tam burslu olarak kabulüyle tamamen değişti. Melih buradaki eğitimi sırasında AFS Kültürlerarası Programı ile Kennedy Lugar YES bursunu kazanarak bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde bir aileyle yaşadı ve eğitim gördü. Akabinde Türkiye’ye geri dönen Melih, TEVİTÖL’deki eğitimini tamamladıktan sonra New York eyaletinde bulunan St. Lawrence Üniversitesi’nden tam-onur bursuyla kabul aldı. Uluslararası ve Küresel İlişkiler (Global Studies) üzerine aldığı dört yıllık eğitim sonrası 2011 yılında cum laude (onur derecesi) alarak mezun oldu. 

Türkiye’ye geri dönen Çokaygil uluslararası projelerde çalışıp İngilizce editörlük yaptı. En son olarak 2013-205 yılları arasında dünyanın en büyük yabancı dil eğitim kurumlarından olan EF – Education First’te Eğitim Danışmanı ve sonra da Akademik İlişkiler Kordinatörü olarak görev aldı.

Profesyonel hayatının yanı sıra Türk Kültür Vakfı bünyesinde 2007 yılından bu yana bir çok gönüllü projede yer alan Melih, kültür şoku, problem çözme ve kültürler-arası diyalog üzerine eğitimler verdi. Amerikan Büyükelçiliği Ankara’nın organize ettiği İngilizce yaz kamplarında da gönüllü olarak çalışan Melih, hala bir çok gönüllü projeyi de eş zamanlı olarak yürütmektedir.


Melih Çokaygil Cokaygil Habitat Academy Akademi Eskişehir İngilizce

Melih Çokaygil 
Kurucu, Eğitmen

Sibel Çokaygil - Kurum Müdürü

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bir yıl boyunca İsveç’in Sandviken kasabasında öğretmen olarak çalıştı. Burada İskandinav eğitim sistemi üzerine araştırmalar yapan Sibel Çokaygil akabinde Eskişehir ve Ankara’da farklı eğitim kurumlarında görev aldı. Son olarak Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde özel bir Amerikan okulunda çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek Habitat Academy İngilizce Öğrenme Evi’nin kuruluş sürecine dahil oldu.

Çokaygil, interektif eğitim metodları ve yaşayarak İngilizce edinimi üzerine bir çok eğitim aldı. National Geographic Learning tarafından sunulan Storytelling (hikaye anlatımı) ve Sounds of English (İngilizce’nin sesleri) atölyelerine katıldı. Pearson ve Hacettepe Üniversitesi’nin de sunduğu bir çok farklı eğitimi alan Çokaygil, idarecilik ve öğretmenlikten geri kalan vakitlerinde okulumuzda kullandığımız özgün eğitim materyallerini hazırlıyor.


Sibel Çokaygil
Kurum Müdürü,
İngilizce Öğretmeni

Hikayemiz

Habitat Academy İngilizce Öğrenme Evi öğrencilere İngilizceyi sevdirmek isteyen ve onların özgüvenli şekilde konuşması için dünyanın farklı birçok köşesinde edindikleri deneyimleri harmanlayıp içtenlikle sunan iki öğretmenin öz çabalarıyla 2015 yılında kurulmuştur. Kendileriyle aynı amacı paylaşan deneyimli ve yaratıcı öğretmenlerin de katılımıyla geniş bir aileye kavuşan Habitat Academy Eskişehir’in Vişnelik Mahallesi’nde bulunan kurum binasında öğrencilerine özverili biçimde sıra-dışı bir eğitim sunmaktadır. Hikayemiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşmaktan çekinmeyiniz. Sizlerle eğitim planlarınız hakkında konuşup öğrencinizin geleceği için fikir alışverişinde bulunmaktan mutluluk duyarız. Sevgilerle,

Sibel ve Melih 

error

Follow us on social media! Sosyal medyada bizi takip edin!