Close

Covid-19 Önlemleri

Bu eğitim ve öğretim yılının kolay olmayacağının farkındayız. Ancak gerekli önlemler alındığında Covid-19 riskini en aza indirebiliyoruz. Bu süreçte, başta öğrencilerimiz olmak üzere, hem sizlerin hem de bizlerin sağlığını düşünerek hareket ediyor olacağız. Öğrencilerimize sağlıklı bir eğitim fırsatı sunabilmek adına lütfen gerekli tedbirleri kendi aile yaşamınızda da uyguladığınızdan emin olunuz. 

Hijyen & Sağlık

Öğrencilerimiz kuruma geldiklerinde ateşlerini ölçüyor ve ellerini dezenfekte ettiklerinden emin oluyoruz. Ayrıca her bir grup dersinden sonra bütün kurumu dezenfekte ediyoruz. Lavabolarımız tek kişilik olduğu için yakın temas riskini azaltıyoruz. Yeterli sayıda manuel ve otomatik el dezenfektanı da mevcut.

Mesafe & Mekan

Kurulduğumuz günden bu yana küçük gruplarda az sayıda öğrenciyle eğitim yapıyoruz. Öğrencilerimiz sadece kendi grup arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle iletişim kuruyorlar. Sürekli öğretmenleriyle birlikte olan öğrencilerimizin sosyal mesafelerini koruduklarından emin olabiliyoruz. Hava şartları elverişli olduğu zamanlarda teraslarımızda ve arka bahçemizde de ders yapabiliyoruz.

Maske & Korunum

Kurumumuza gelen öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin maskeli olduğundan emin oluyoruz. Farklı ebatlarda yedek bir sürü maske bulunduruyoruz. Öğrencilerimize bu yıl sadece kapalı tek kullanımlık paketlerde su, süt ve meyvesuyu sunabiliyoruz. Ayrıca bu yıl öğrencilerimizin yanında bir kalem, silgi ve çanta getirmelerini rica ediyoruz. 

Sıkça Sorulan Sorular

İçinde bulunduğumuz bu süreçte temkinli veya kaygılı olabilmenizi anlayışla karşılıyoruz. Bu sebeple merak edebileceğiniz bazı konulara açıklık getirebilmek için soru-cevap formatındaki açıklamaları okuyabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.

Eğitiminiz yüz yüze mi yoksa online mı?

İl hıfzıssıhha kurulunun, valiliğinin ve/veya bakanlığın aldığı kararlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel öğretim kurslarında (muhtelif özel kurslar) yüz yüze eğitime izin verildiği müddetçe eğitimlerimizi kurumumuzda yüz yüze olarak gerçekleştirmekteyiz.

Kısıtlamalardan dolayı yüz yüze eğitim yapamadığımız zamanlarda vakit kaybetmeden uzaktan canlı derslere geçiş yapıp eğitimimize kaldığımız devam edebiliyoruz.  

Uzaktan canlı dersler nasıl oluyor?

Gruplarımız az sayıda öğrenciden oluştuğu için uzaktan eğitime geçmemiz durumunda öğretmenlerimiz gruptaki öğrencileriyle Zoom programı üzerinden buluşarak karşılıklı interaktif bir platformda konuşarak, oynayarak ve birlikte etkinlikler yaparak eğitimlere devam edebiliyor. 

Uzaktan eğitim yararlı oluyor mu?

İçinde bulunduğumuz pandemi süresince hemen hemen her ülkede eğitim faaliyetleri aksadı. Buna karşılık birbirinden farklı bir çok uzaktan eğitim modeli denendi. Bunların bazıları tek taraflı ders anlatımı videolarından ibaretken bazıları da öğrencilerin bireysel olarak kullanabildikleri bilgisayar programlarından oluşmaktadır. Bu tarz yöntemlerin artıları ve eksileri olmasının yanı sıra işlenilen ders konusu, öğrenci yaş grubu ve öğrenci tercihi bu tür yöntemlerin faydasına etki etmektedir.

Biz yabancı dil eğitiminin en önemli unsurunun karşılıklı etkileşim olduğunu savunuyoruz. Bu sebeple öğrencilerimizle öğretmenlerimiz derslerimiz esnasında sürekli iletişim halindeler. Gruplarımız az sayıda öğrenciden oluştuğu için her bir öğrenciye olabildiğince uzun süre konuşma imkanı sunabiliyoruz. Bu sebeple öğrencilerimiz grup arkadaşlarıyla ve öğretmeniyle Zoom programı üzerinden buluşarak yine aynı etkileşimi ve iletişimi kurabiliyor. Az sayıda öğrenci olduğu için yine her öğrenci kendini rahatlıkla ifade etme imkanı yakalayabiliyor.

Ayrıca Habitat Academy olarak eğitim materyallerimizi ve müfredatımızı her grubun yaş aralığına, İngilizce seviyesine ve özel gereksinimlerine göre uzun araştırmalar ve uğraşlar neticesinde biz kendimiz hazırlıyoruz -ve kendimizin oluşturduğu bu materyalleri de rahatlıkla online derslere uygun olacak şekilde güncelleyebiliyor ve şekillendirebiliyoruz. 

Öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlık durumlarını nasıl takip ediyorsunuz?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca kurumlara sunulan HES kodu platformu sayesinde bütün çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin Covid-19 ile alakalı güncel sağlık durumlarını sürekli kontrol edebiliyoruz. 

Eğitimin bir kısmı online platformda gerçekleşirse eğitim ücretinde bir değişiklik olur mu?

Habitat Academy ailesi olarak sunduğumuz hizmet karşılığında hali hazırda mümkün olan en düşük ücreti talep etmekteyiz. Bu süreçte de eğitimlerimizi online platformda sunmamız durumunda giderlerimizde maalesef bir azalma söz konusu olmamaktadır. Hatta bu dönemde oluşan yeni ihtiyaçlar sebebiyle giderlerimiz de artış yaşanmıştır. Bu sebeplerden ötürü grup eğitimlerimizin online olması durumunda ücrette bir artış ya da indirim olmayacaktır.