Close

Covid-19 Önlemleri

Bu eğitim ve öğretim yılının kolay olmayacağının farkındayız. Ancak gerekli önlemler alındığında Covid-19 riskini en aza indirebiliyoruz. Bu süreçte, başta öğrencilerimiz olmak üzere, hem sizlerin hem de bizlerin sağlığını düşünerek hareket ediyor olacağız. Öğrencilerimize sağlıklı bir eğitim fırsatı sunabilmek adına lütfen gerekli tedbirleri kendi aile yaşamınızda da uyguladığınızdan emin olunuz. 

Hijyen & Sağlık

Öğrencilerimiz kuruma geldiklerinde ateşlerini ölçüyor ve ellerini dezenfekte ettiklerinden emin oluyoruz. Ayrıca her bir grup dersinden sonra bütün kurumu dezenfekte ediyoruz. Lavabolarımız tek kişilik olduğu için yakın temas riskini azaltıyoruz. Yeterli sayıda manuel ve otomatik el dezenfektanı da mevcut.

Mesafe & Mekan

Kurulduğumuz günden bu yana küçük gruplarda az sayıda öğrenciyle eğitim yapıyoruz. Öğrencilerimiz sadece kendi grup arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle iletişim kuruyorlar. Sürekli öğretmenleriyle birlikte olan öğrencilerimizin sosyal mesafelerini koruduklarından emin olabiliyoruz. Hava şartları elverişli olduğu zamanlarda teraslarımızda ve arka bahçemizde de ders yapabiliyoruz.

Maske & Korunum

Kurumumuza gelen öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin maskeli olduğundan emin oluyoruz. Farklı ebatlarda yedek bir sürü maske bulunduruyoruz. Öğrencilerimize bu yıl sadece kapalı tek kullanımlık paketlerde su, süt ve meyvesuyu sunabiliyoruz. Ayrıca bu yıl öğrencilerimizin yanında bir kalem, silgi ve çanta getirmelerini rica ediyoruz. 

Sıkça Sorulan Sorular

İçinde bulunduğumuz bu süreçte temkinli veya kaygılı olabilmenizi anlayışla karşılıyoruz. Bu sebeple merak edebileceğiniz bazı konulara açıklık getirebilmek için soru-cevap formatındaki açıklamaları okuyabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.

1. Okullar açılmazsa ne olacak?

En güncel bilgi okulların 21 Eylül tarihi itibariyle kademeli olarak açılması şeklinde. Bu tarihten itibaren yarı uzaktan yarı yüz yüze bir eğitim söz konusu. Habitat Academy Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı muhtelif özel kurslar statüsünde bir kurumdur. Bizlere 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçiş için izin verilmiştir. Bu kararda bir değişiklik olmadığı sürece okulların durumundan bağımsız olarak bizler yüz yüze eğitim gerçekleştirebiliyor olacağız. 

2. Muhtelif özel kurslar açılmazsa ne olacak?

2019-2020 döneminin Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı genelge ile bütün eğitim kurumlarının yüz yüze eğitim faaliyetlerini durdurması yönünde karar almıştı. Benzer bir karar çıkması durumunda öğrencilerimize burada sunduğumuz eğitimi kolaylıkla online platforma taşıyabiliyoruz. Gruplarımız az sayıda öğrenciden oluştuğu için uzaktan eğitime geçmemiz durumunda öğretmenlerimiz gruptaki öğrencileriyle Zoom programı üzerinden buluşarak karşılıklı interaktif bir platformda konuşarak, oynayarak ve birlikte etkinlikler yaparak eğitimlere devam edebiliyor. 

3. Uzaktan eğitim yararlı oluyor mu?

İçinde bulunduğumuz pandemi süresince hemen hemen her ülkede eğitim faaliyetleri aksadı. Buna karşılık birbirinden farklı bir çok uzaktan eğitim modeli denendi. Bunların bazıları tek taraflı ders anlatımı videolarından ibaretken bazıları da öğrencilerin bireysel olarak kullanabildikleri bilgisayar programlarından oluşmaktadır. Bu tarz yöntemlerin artıları ve eksileri olmasının yanı sıra işlenilen ders konusu, öğrenci yaş grubu ve öğrenci tercihi bu tür yöntemlerin faydasına etki etmektedir.

Biz yabancı dil eğitiminin en önemli unsurunun karşılıklı etkileşim olduğunu savunuyoruz. Bu sebeple öğrencilerimizle öğretmenlerimiz derslerimiz esnasında sürekli iletişim halindeler. Gruplarımız az sayıda öğrenciden oluştuğu için her bir öğrenciye olabildiğince uzun süre konuşma imkanı sunabiliyoruz. Bu sebeple öğrencilerimiz grup arkadaşlarıyla ve öğretmeniyle Zoom programı üzerinden buluşarak yine aynı etkileşimi ve iletişimi kurabiliyor. Az sayıda öğrenci olduğu için yine her öğrenci kendini rahatlıkla ifade etme imkanı yakalayabiliyor.

Ayrıca Habitat Academy olarak eğitim materyallerimizi ve müfredatımızı her grubun yaş aralığına, İngilizce seviyesine ve özel gereksinimlerine göre uzun araştırmalar ve uğraşlar neticesinde biz kendimiz hazırlıyoruz -ve kendimizin oluşturduğu bu materyalleri de rahatlıkla online derslere uygun olacak şekilde güncelleyebiliyor ve şekillendirebiliyoruz. 

4. 2020-2021 döneminde eğitimin bir kısmı online platformda gerçekleşirse eğitim ücretinde bir değişiklik olur mu?

Habitat Academy ailesi olarak sunduğumuz hizmet karşılığında hali hazırda mümkün olan en düşük ücreti talep etmekteyiz. Bu süreçte de eğitimlerimizi online platformda sunmamız durumunda giderlerimizde maalesef bir azalma söz konusu olmamaktadır. Hatta bu dönemde oluşan yeni ihtiyaçlar sebebiyle giderlerimiz de artış yaşanmıştır. Ayrıca sunduğumuz eğitimi siz veliler tarafından finansal olarak karşılanabilir kılmak adına fiyatlarımızda bir artışa gitmedik. Bu sebeplerden ötürü grup eğitimlerimizin online olması durumunda ücrette bir artış ya da indirim olmayacaktır.

Fakat bire-bir özel derslerin ücretleri farklılık gösterebilmektedir. 1 Ekim 2020 tarihi sonrası bire-bir özel ders ya da özel grup dersleri talepleriniz için lütfen bizi arayınız.

5. 2020-2021 döneminde ne zaman başlayacak?

10 Ekim 2020 Cumartesi günü hafta sonu gruplarıyla yüz yüze eğitime başlıyoruz. 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle de hafta içi programları başlayacak.6. Öğrencilerin grupları, Habitat Academy'e gelecekleri gün ve saatler ne zaman belli olacak?

Hafta sonu gruplarının takvimini Eylül ortası gibi duyuracağız. Hafta içi grupları Milli Eğitim Bakanlığı okulların takvimini duyurduktan sonra oluşturup, akabinde de velilerimizi bilgilendireceğiz.